Паралімпіада-2016. Четверте золото Крипака

Паралімпіада-2016. Четверте золото Крипака14 вересня харківський плавець Максим Крипак здобув чергову медаль на Паралімпійських іграх, які в ці дні відбуваються в Ріо-де-Жанейро, на цей раз перемігши разом з командою в естафеті.

На фініші естафети 4х100м вільним стилем харків’янин разом з Олександром Комаровим з Донецької області, Богданом Гриненко з Миколаївської області та Денисом Дубровим з Дніпропетровської області показали результат 3:48.11, який став новим параолімпійським рекордом. Суперників з Бразилії, які посіли друге місце, українці випередили на 0.87 сек. Бронхові нагороди в цій естафеті здобули китайці - 3:50.41

Таким чином на рахунку Максима вже 4 золоті та 2 срібні медалі даної Паралімпіади.

Загалом сьомий день змагань в Ріо приніс українським паралімпійцям 4 золоті, 2 срібні та 3 бронзові медалі. Крім естафетної команди переможцями Паралімпіади в плаванні також стали киянин Сергій Кліпперт та Анна Стеценко з Дніпропетровської області, а ще одне золото приніс Єгор Дементьєв з Донецької області, здобувши його в велоспорті на шосе.

На жаль, але не обійшлося і без поразок, в тому числі і серед харківських спортсмені. В командних змаганнях з настільного тенісу Марина Литовчинко, яка за день до цього здобула бронзу в індивідуальних змаганнях, та Антоніні Ходзинська завершили свій виступ після першого раунду, поступившись 0:2 суперницям з Хорватії. Ще один харківський тенісист Олександр Єзик та Василь Петрунів з Івано-Франківської області змогли вийти до чвертьфіналу командних змагань, але поступилися на даному етапі суперникам з Китаю 0:2.

За підсумками семи днів Паралімпійських ігор українці здобули 31 золотих, 23 срібні та 27 бронзових нагород, і посідають третє місце в медальному заліку. Друге місце продовжують утримувати британці, на рахунку яких 43 золотих, 24 срібних та 28 бронзових нагород. Лідером медального заліку залишаються спортсмени з Китаю - 75 золотих, 58 срібних та 39 бронзових нагород.