У Харкові вперше відбувся турнір з пляжної боротьби

У Харкові вперше відбувся турнір з пляжної боротьби
Фото

9 та 10 вересня 2017 року на спортивних майданчиках парку імені Горького відбувся міжнародний турнір з сумо та пляжної боротьби «Adrenalin Open», якій зібрав борців з чотирьох країн.

Досить новий вид спорту – пляжна боротьба, на Харківщині була вперше представлена в рамках цьогорічної спортивної ярмарки. Ця боротьба активно розвивається в країнах Балтії, та нещодавно була додана Об'єднаним світом боротьби (UWW) до переліку своїх видів спорту. З того часу пішов її розвиток по усьому світу, в тому числі і в Україні.

У Харкові цей стиль, а також сумо, розвиває спортивний клуб «Adrenalin». В серпні цього року борці клубу досить успішно виступили на міжнародному турнірі з пляжної боротьби в Одесі, де Антон Чуєв здобув бронзову медаль, та потрапив до складу збірної України на перший в історії чемпіонат світу, який з 13 по 15 вересня відбудеться в Туреччині.

Саме Антон Чуєв став головним організатором турніру «Adrenalin Open», який в минулі вихідні успішно пройшов у Харкові. Змагання зібрали 146 борців з семи областей України. Також участь в ньому приймали гості з Молдови, Азербайджану та Болгарії.

Медалі були розіграні в чотирьох вікових категоріях: серед юнаків до 12 років, серед юнаків до 14 років, серед юнаків до 16 років та серед дорослих. Спортсмени за бажанням могли змагатися відразу у двох видах боротьби, а за підсумками турніру успішно виступили господарі змагань - харківські борці. Вони здобули 37 золотих, 23 срібні та 41 бронзову медаль.

Найуспішніше серед харківських спортсменів, завоювавши відразу по декілька нагород виступили:

- Дар’я Коритіна, яка здобула 3 золоті та 1 срібну медалі в сумо. Вона стала переможницею в категоріях U14, U16 та в змаганнях серед жінок в ваговій категорії понад 95кг. Крім того в змаганнях з сумо серед жінок вона стала срібною призеркою в абсолютній ваговій категорії.

- Володимир Кочанов здобув золоті медалі в віковій категорії U14 у вазі до 70кг, як в змаганнях з сумо, так і в пляжній боротьбі.

- Замін Мамедов також став переможцем у сумо та в пляжній боротьбі в віковій категорії U12 у вазі до 30кг.

- Артем Саратов в категорії U12 у вазі до 45кг здобув золоту медаль в пляжній боротьбі та срібну в сумо.

- Сергій Гайдар завоював золоту медаль в пляжній боротьбі серед чоловіків у вазі до 70кг та став срібним призером в цій же категорії в змаганнях з сумо.

Даний турнір також став для харківських сумоїстів етапом відбору на чемпіонат України, який з 22 по 24 вересня відбудеться в місті Ровно.

«В такому форматі змагання у Харкові проходять вперше. Ми об'єднали два види боротьби, та проводимо їх на свіжому повітрі. Таким чином ми привертаємо увагу глядачів, і популяризуємо ці види спорту. Наш турнір сподобався спортсменам та глядачам. Головний показник успішності - щоб були спортсмени, щоб він збирав вболівальників. Сьогодні прохожі зупинялися, та спостерігали за боротьбою, яка відбувалася на площадках. Ми зібрали достатню кількість спортсменів та вболівальників, тому, вважаю, що турнір пройшов успішно», - зазначив Антон Чуєв.