Юні олімпійці вже в Аргентині

Юні олімпійці вже в АргентиніЗ 6 по 18 жовтня 2018 року у аргентинській столиці Буенос-Айрес відбудуться ІІІ літні юнацькі Олімпійські ігри, в яких приймуть участь юнаки та дівчата від 15 до 18 років з 206-ти країн світу. На змаганнях будуть представлені 32 види спорту та розіграний 241 комплект медалей.

Збірна України, до складу якої увійшли 55 спортсменів в 22-ух видах спорту, вже прибула в Аргентину, та проходить останні тренування напередодні важливого старту. Харківщину на цій Олімпіаді представлятимуть 4 спортсмени:
- Анастасія Прозорова - бадмінтон
- Марина Колесникова - плавання
- Олександр Дзюба - тхеквондо (ВТФ)
- Євген Зіборов - сучасне п’ятиборство

Олімпійські ігри розпочнуться 6 жовтня з церемонії відкриття. Самі ж змагання стартуватимуть наступного дня. Першими серед харків’ян боротьбу за олімпійські медалі розпочнуть Анастасія Прозорова та Марина Колесникова (дистанції 100 та 200 метрів на спині), адже змагання з бадмінтону та плавання відбудуться з 7 по 12 жовтня. Також 7 жовтня розпочнуться змагання і з тхеквондо. Олександр Дзюба свої поєдинки у ваговій категорії до 63кг проведе 9 жовтня. Одним з останніх видів програми стане сучасне п’ятиборство, змагання з якого відбудеться з 12 по 16 жовтня.

Вперше в історії участі українців на юнацьких Олімпіадах на українському телебаченні відбудуться трансляції цих змагань. Слідкувати за перетинами олімпійських подій вболівальники зможуть завдяки трансляціям телеканалу UA:Перший.

Варто зазначити, що харківські спортсмени дуже успішно виступали на минулих літніх юнацьких Олімпіадах. Так з Олімпійських ігор 2014 року, які відбулися в китайському Нанкіні, вони повернулися з 1 золотою, 2 срібними та 4 бронзовими медалями. На рахунку наших олімпійців були золото та бронза Анастасії Малявиної у плаванні, срібло та бронза Владислава Грико у спортивній гімнастиці, срібло Дениса Вороновського у тхеквондо та бронзові нагороди велосипедистів Дар’ї Ткачової і Владислава Нізицького.

Будемо сподіватися, що виступи нового покоління наших юних спортсменів на Олімпіаді в Буенос-Айресі буде ще більш успішним та яскравим.

Довідки про харківських спортсменів, які вирушили на ІІІ літні Юнацькі Олімпійські Ігри.

ПРОЗОРОВА Анастасія (дата народження - 27 серпня 2001 рік) – майстер спорту України з бадмінтону, член збірної команди України, чемпіонка України серед юніорів 2018 року, переможниця Valamar Open U19 - 2018, представляє спортивно-фізкультурне товариство «Україна», студентка Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Тренується під керівництвом Заслуженого тренера України Геннадія Махновського.

КОЛЕСНИКОВА Марина – (дата народження - 15 лютого 2000 року) – майстер спорту України з плавання, член збірної команди України, бронзова призерка Європейського юнацького олімпійського фестивалю 2013 року, неодноразова чемпіонка та призерка чемпіонатів та Кубків України, представляє СДЮСШОР з плавання «Спартак» спортивно-фізкультурного товариства «Україна», студентка Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого. Тренується під керівництвом Заслуженого тренера України Володимира Рязанова.

ДЗЮБА Олександр – (дата народження - 22 січня 2001 року) – майстер спорту України з тхеквондо (ВТФ), член збірної команди України, срібний призер чемпіонату світу серед кадетів 2015 року, чемпіон Європи серед кадетів 2015 року, багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів України серед юнаків, кадетів, юніорів та молоді, представляє КЗ «КДЮСШ № 2» та спортивно-фізкультурне товариство «Динамо», студент Харківської державної академії фізичної культури. Тренується під керівництвом Андрія Долгополова.

ЗІБОРОВ Євген – (дата народження - 10 лютого 2001 року) – кандидат у майстри спорту України з сучасного п’ятиборства, член збірної команди України, чемпіон України серед юніорів 2017, 2018 років, представляє КЗ «КДЮСШ «ХТЗ» та спортивно-фізкультурне товариство «Динамо», студент Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди. Тренується під керівництвом Анатолія Горячева, Олега Яригіна та Дениса Пантелейко.