Козаки з 12 країн світу посперечалися в Харкові за медалі чемпіонату світу

Козаки з 12 країн світу посперечалися в Харкові за медалі чемпіонату світу
Фото

8 та 9 грудня 2018 року в харківському Палаці спорту «Локомотив» відбувся чемпіонат світу з козацького двобою.

Близька 1000 спортсменів з 12 країн світу продовж двох днів боролися за перемоги в українському виді єдиноборств. Медалі були розіграні в усіх вікових категоріях та в усіх розділах козацького двобою. Україна була представлена сильнішим складом. Честь країни відстоювали бійці, які представляли різні спортивні клуби, а також національна збірна. До складу збірної команди України увійшли близька 70 харківських спортсменів, які вибороли 33 золоті, 25 срібних та 15 бронзових нагород.

Двічі на найвищу сходину п’єдесталу пошани в змаганнях серед чоловіків підіймалися Ярослав Нестерук, який переміг в розділах «забава» і «борня-1» у вазі до 75кг, а також Данил Балаба, який в тих же розділах завоював золоті медалі у ваговій категорії до 80кг.

Серед жінок в розділах «забава» та «борня-1» у вазі до 50кг впевнені перемоги здобула харків’янка Катерина Свекольникова.

Серед спортсменів 16-18 років по дві золоті нагороди завоювали: Дмитро Смеречинський (розділи «забава» та «борня-1», вагова категорія понад 60кг) та Артур Чорний (розділи «забава» та «борня-1», вагова категорія понад 75кг).

В найвидовишнішому розділі «Герць-3», який є українським аналогом ММА, перемоги серед харків’ян одержали Олег Андрєєв (вагова категорія до 60кг) та В’ячеслав Тен (вагова категорія до 70кг).

Даний чемпіонат підвів підсумки року в козацькому двобої, який був успішним, як для української збірної, так і для харківських спортсменів зокрема.

«Традиційно наш чемпіонат проводиться наприкінці року в грудні місяці, як підведення підсумків. Цей рік незважаючи важку економічну та політичну ситуацію в країні, для нашої федерації був доволі успішним. Ми не збавляли обороти, і, навіть, зробили новий шаг та вивели козацький двобій за територію України. Ми провели перший захід за межами нашої країни. Це був Кубок Європи у Польщі, який зібрав спортсменів з 10 країн. Зараз до складу міжнародної федерації козацького двобою вже входить офіційно близька 20 країн світу, та їх кількість постійно зростає. Ми прагнемо, щоб козацький двобій став таким собі голубом миру, який буде об’єднувати країни», - зазначив президент Української спортивної Федерації «Козацький двобій» Володимир Радіонов.

Наступний 2019 рік для козацького двобою буде не менш насиченим. Пройдуть національні старти, а також ряд міжнародних змагань, в тому числі Кубок та чемпіонат Європи, а також чемпіонат світу. Перший етап відбору до складу збірної України відбудеться вже у березні місяці в Сумах на Кубку України.