Юні харків’яни відібралися на чемпіонат світу з шорт-треку

Юні харків’яни відібралися на чемпіонат світу з шорт-трекуЗ 3 по 5 січня 2019 року в Харкові відбувся чемпіонат України з шорт-треку серед юніорів, на якому харківські спортсмени завоювали 14 нагород, в тому числі 4 золоті. Участь в змаганнях приймали спортсмени до 19 років з Харківської і Сумської областей та Києва. За підсумками чемпіонату господарі льоду здобули 4 золоті, 5 срібних та 5 бронзових нагород.

В змаганнях серед юніорів найуспішніше виступив харків’янин Микита Неміро, який переміг на усіх дистанціях – 500, 1000 та 1500 метрів.

Дві срібні медалі здобув Яків Шуляк, який фінішував другим на дистанціях 500м та 1500м, а бронзовим призером на дистанції 500м став Данил Федоренко.

В змаганнях серед юніорок харків’янки переможно виступили в естафеті. Команда Харків-1, до складу якої увійшли Софія Хочіна, Уляна Дуброва, Тетяна Зарванська та Світлана Репецька, посіла перше місце, а команда Харків-2 (Марія Старченко, Вікторія Червенко, Дар’я Зимницька Тетяна Харківська) – третє. Другий результат в естафеті показала київська команда.

На одиночних дистанціях серед юніорок перші місця були за киянкою Марією Узаковою. Харків’янка Софія Хочіна фінішувала другою на дистанції 500м та здобула бронзову нагороду на дистанції 1500м. Ще дві медалі також виборола Уляна Дуброва. Вона посіла друге місце на дистанції 1000м та третє на 500м. Срібною призеркоюна дистанції 1500м стала Вікторія Червенко (1500м), абронзову нагородуна дистанції 1000м здобула Тетяна Зарванська.

За підсумками змагань була сформована збірна України, яка наприкінці січня 2019 року в Канаді змагатиметься за медалі юніорського чемпіонату світу. До складу української збірної увійшли харків’яни Микита Неміро, Данил Федоренко, Софія Хочіна, Уляна Дуброва та Вікторія Червенко.

Крім того за підсумками чемпіонату України визначилася і збірна, яка прийматиме участь в зимовому європейському юнацькому Олімпійському фестивалі. В шорт-треку на цих змагання, що з 9 по 16 лютого відбудуться в Боснії і Герцеговині, Україну представлятимуть виключно харківські спортсмени: Данил Федоренко, Микита Глотов, Уляна Дуброва та Вікторія Червенко.

В свою чергу в Харкові в цьому сезоні відбудуться ще два національні старти з шорт-треку. В лютому місяці – чемпіонат України серед дорослих, а наприкінці березня юнацький чемпіонат України.