Майстер-клас від чемпіонки

Майстер-клас від чемпіонки
Фото

7 лютого 2019 року в Харківській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті №8 за підтримки облдержадміністрації відбувся майстер-клас за настільного тенісу від чемпіонки світу та бронзової призерки Паралімпійських ігор Марини Литовченко.

В рамках проекту «Спорт без обмежень», який проходить за підтримки Харківської обласної державної адміністрації, зокрема Управління у справах молоді та спорту, школу-інтернат для дітей з наслідками поліомієліту та церебральними паралічами відвідали радник голови облдержадміністрації, Заслужений майстер спорту України Катерина Садурська, голова ГО «Українська спільнота молоді» Марк Колесніков, представник Благодійного фонду «Країна спорту» Геннадій Ніколайчук, а також чемпіонка світу 2018 року, бронзова призерка Паралімпіади в Ріо-де-Жанейро Марина Литовченко, яка разом зі своєю подругою по збірній України МаргаритоюСалтановською провела для учнів даної школи майстер-клас.

«В рамках даного заходу ми поспілкувалися з дітьми та передали подарунок від наших друзів Благодійного фонду «Країна спорту» - тенісний стіл і ракетки. Гра в теніс дозволити дітям з ДЦП поліпшити свій стан фізичного та емоційного здоров'я, а також допоможереалізуватися в спорті. Можливо, в майбутньому серед цих хлопців та дівчат будуть чемпіони. Найголовніше, що вони зацікавилися, і, я вважаю, у них є всі шанси», - зазначила Катерина Садурська.

Діти залишилися в захваті від зустрічі та можливості пограти з відомою на увесь світ спортсменкою. Як зазначила Марина Литовченко, вона побачила у дітей велике бажання до гри та захоплення спортом.

«У цих дітей є бажання грати, бажання займатися спортом. На жаль, рамки відведеного на зустріч часу, особливо розігратися не дали, але ми намагалися, щоб у кожної дитини була можливість спробувати, що таке настільний теніс та пограти. Можливо не всім вдалося сьогодні проявити свою здатність, але всі вони дуже старалися. Головне у них є бажання, а якщо є бажання, то можна працювати далі», - зазначила чемпіонка, - «Такі зустрічі й майстер-класи сприяють інтересу дітей займатися спортом, бажанню розвиватися, ставити перед собою цілі та досягати їх. При цьому не тільки в спорті. Я дуже рада, що цей захід відбувся. Хочеться, щоб таких зустрічей було побільше, і щоб вони об'єднували людей з інвалідністю та без».

Зараз Марина готується до нового сезону, і за декілька днів відправиться на збори до табору паралімпіської збірної України з настільного тенісу. Головні змагання цього року - це чемпіонат Європи, а також кваліфікаційні турніри до Паралімпіади-2020, на яких планує поповнити свій світовий рейтинг важливими очками, та отримати ліцензію на головний старт чотирьохліття.