Харківські сумоїсти перемогли на домашньому чемпіонаті України

Харківські сумоїсти перемогли на домашньому чемпіонаті України
Фото

7 та 8 вересня 2019 року в Харкові під відкритим небом у парку ім. Горького відбувся чемпіонат України з сумо серед юнаків та юніорів, перше загальнокомандне місце на якому посіла збірна Харківської області. Участь в змаганнях приймали близька 600 учасників з 16 областей України. Харківщину представляли борці з міста Харків, а також Куп’янського та Лозівського районів області. Спільними зусиллями харків’яни вибороли 16 золотих, 10 срібних та 22 бронзових нагород.

Двічі на найвищу сходинку п’єдесталу пошани підіймалася Дар’я Коритіна, яка в змаганнях серед юніорок до 18 років завоювала золоті медалі в ваговій категорії понад80кг та командних змаганнях. Також на її рахунку бронзова нагорода в абсолютній ваговій категорії.

«Завжди важко перемагати, особливо, коли з'їжджається вся Україна, основні суперниці. Є також і багато новеньких, але дуже сильних дівчат. Було досить складно, але все вийшло, як планувала. Зараз буду готуватися до чемпіонатів Європи та світу», - зазначила Дар’я Коритіна.

По три нагороди також вибороли харків’яни Святослав Калашников та Дмитро Гомиловський. Святослав в змаганнях серед спортсменів до 18 років посів перші місця у вазі понад 100кг та абсолютній ваговій категорії, а також завоював бронзу в командних змаганнях. В свою чергу, Дмитро виборов комплект нагород в змаганнях серед спортсменів до 16 років: золото – в категорії понад 100кг, срібло – в абсолютній та бронзу в команді.

В загальнокомандному заліку перше місце посіла збірна Харківської області, друге – сумоїсти Вінницької області, а третє – команда Миколаївської області.

Також за підсумками чемпіонату України борці Харківщини завоювали 16 путівок на чемпіонат Європи з сумо, який з 25 по 28 вересня відбудеться в угорському Будапешті.

«Даний чемпіонат України зібрав велику кількість учасників. Деякі області вперше приїхали на чемпіонат. Крім того вперше ми провели його відразу в чотирьох вікових категоріях: до 12 років, до 14 років, до 16 років та до 18 років. Дуже сильну конкуренцію нам склали представники вінницької школа боротьби, де вже протягом 20 років розвивається сумо. Також сильні команди приїхали з Миколаївської та Сумської областей. Але наші харківські спортсмени все ж таки змогли показати кращий результат, та посісти перше загальнокомандне місце», - зазначив президент федерації сумо Харківської області Антон Чуєв, - «Для вікових категорій 14, 16 та 18 років це буввідбір на чемпіонат Європи, який в кінці вересня пройде в Будапешті. Потім в жовтні місяці буде чемпіонат світу серед юніорів та дорослих в Японії».