Харків вперше прийняв матч збірної України з баскетболу

17 листопада 2019 року в харківському Палаці спорту «Локомотив» відбувся матч другого туру кваліфікації жіночого Євробаскету-2021, в якому українські баскетболістки з рахунком 72:60 перемогли суперниць з Португалії.

На жаль, ніхто з вихованок харківської школи баскетболу до складу збірної України на цей матч не потрапив, але команда змогла порадувати харків’ян яскравою грою та перемогою. Матч пройшов в результативних атаках українок. Вже після першої чверті вони відірвалися від суперниць, та далі нарощували свою перевагу. Лише в третій чверті суперницям вдалося нав’язати боротьбу, але відігратися вже не змогли. В підсумку матч завершився перемогою збірної України 72:60 (21:9, 25:19, 9:18, 17:14).

Варто зазначити, що це був перший в історії матч збірної команди України з баскетболу (включаючи і чоловічу), який був проведений у Харкові.

Харківщина принесла команді не тільки перемогу, але й важливі очки, завдяки яким українські баскетболістки вийшли на друге місце в групі G. Перше займає збірна Бельгії, якій Україна поступилася в першому турі 66:83.

Наступний матч кваліфікації чемпіонату Європи збірна України зіграє вдома 12 листопада 2020 року проти збірної Фінляндії. У фінальну частину Євро потраплять 9 переможців своїх груп та 5 кращих команд, які посядуть другі місця.