Харківські сумоїсти задавали тон на домашньому турнірі

8 грудня 2019 року в харківському спортивному клубі «YOD» відбувся міжнародний турнір з сумо «KharkivSumoOpen», який зібрав спортсменів з України та Киргизії. Даний турнір відбувся Харкові вже четвертий рік поспіль, тана цей раз зібрав понад 130 учасників з семи областей країни. Також у гості до Харкова завітали збірна команда Киргизії. Напередодні змагань відбулися тренувальні збори між командами.

Варто зазначити, що збірна команда України в цьому році виграла загальнокомандний залік чемпіонату світу. Завдяки цьому багато країн зацікавились в проведені спільних зборів та турнірів з українською командою. Збірну України вже чекають наприкінці зими у себе в гостях норвезькі сумоїсти.

«Наш турнір вже став традиційний. Цього року до особистого турніру додали командні змагання збірних команд України та Киргизії. Киргизи були дуже раді відвідати нас, тому що ми зараз є найсильнішою збірною в світі. Ми, в свою чергу, також завжди знайдемо, що нового почерпнути у будь-якої команди. Було багато охочих приїхати до нас на турнір, але через щільний графік своїх національних змагань, не змогли. Будемо трохи рухатися з датою проведення нашого турніру, та сподіваємося, що в наступному році буде більш розширено географію учасників», - зазначив організатор турніру, президент Харківської обласної федерації сумо Антон Чуєв.

За підсумками «KharkivSumoOpen 2019» найбільшу кількість нагород зібрали господарі змагань - харківські сумоїсти. Спільними зусиллями усіх вікових категорій вони зібрали 15 золотих, 12 срібних та 14 бронзових медалей.

В змаганнях серед дорослих на їх рахунку 5 золотих, 3 срібних та 7 бронзових медалей.

Переможцями стали: Демід Караченко (вагова категорія до 85кг), Євген Колєснік (вагова категорія до 100кг), Іван Сорочан (вагова категорія понад 100кг), Вікторія Дарда (вагова категорія до 55кг) та Анна Фоміцька (вагова категорія до 80кг).

Варто зазначити, що Демід Караченко (вагова категорія до 85кг) та Анна Фоміцька (вагова категорія понад 65кг) завоювали також золоті медалі і в змаганнях серед молоді, вікова категорія U23. Компанію переможців їм склали ще два харків’янина Владислав Карасік (вагова категорія до 70кг) та Аркадій Рубін (вагова категорія до 100кг).

Також на рахунку харківських борців в категорії U23 ще 4 срібні та 3 бронзові.

В категорії U18 харківські сумоїсти вибороли 2 золоті: Дмитро Лісняк (вагова категорія до 80кг) та Святослав Калашніков (вагова категорія понад 100кг), а також 2 срібні медалі.

Ще 3 золоті, 2 срібні та 4 бронзові нагороди харків’яни здобули в віковій категорії U14. Переможцями «KharkivSumoOpen 2019» стали Дмитро Фурман (вагова категорія до 50кг), Артем Пістренко (вагова категорія до 60кг) та Нікіта Каневський (вагова категорія понад 80кг).

Крім того харківські сумоїсти завоювали золоту та срібну медалі в командних змаганнях, які стали справжньою прикрасою даного турніру. За підсумками командних змагань перше та друге місця розділили збірні України, а третє посіла команда Киргизії.

В свою чергу новий сезон для українського сумо розпочнеться вже традиційно в Угорщині, де з 10 по 12 січня в місті Ерд відбудеться міжнародний турнір. Для дорослих спортсменів він буде рейтинговим до Всесвітніх ігор 2021 року. Також в наступному році на сумоїстів очікує чемпіонат Європи, який в квітні відбудеться у столиці Азербайджану та чемпіонат світу, який у вересні 2020 року прийматиме Польща.