Сергій Бубка відвідав Харків

Сергій Бубка відвідав Харків
Фото

13 грудня Харків з робочим візитом відвідав президент Національного Олімпійського комітету Сергій Бубка, який нагородив спортсменів, зустрівся з керівництвом області, а також відкрив меморіальну дошку першій українській олімпійській чемпіонки. В ході робочої зустрічі з керівництвом області Сергій Бубка підняв питання розвитку спортивної інфраструктури на Харківщині, створення центру олімпійської підготовки на базі КДЮСШ «ХТЗ», а також підтримки обласного відділення НОК в 2020 році.

Голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер зазначив, що, безумовно, візьме участь у вирішенні даних питань. Також він додав, що раніше сам професійно займався легкою атлетикою, був у складі юнацької збірної України, і в той час, дуже мріяв зустрітися з Сергієм Бубкою.

В стінах облдержадміністрації також відбулася урочистій зустріч, на якій були присутні багато провідних спортсменів Харківської області різних часів, в тому числі чотириразова олімпійська чемпіонка з плавання Яна Клочкова, дворазова олімпійська чемпіонка з легкої атлетики Людмила Філатова (Джигалова), а також молоді спортсмени, які зараз прославляють Харків та Україну на увесь світ.

«Я дуже ціную ваші спортивні досягнення. Також бачу, який великий у вас потенціал. У цьому році ви порадували нас своїми виступами. Україна - спортивна країна, і ми не можемо зупиняти тенденції перемог. Крім того, думаю, ми багато можемо спільно зробити для того, щоб у нас росла талановита спортивна молодь», - зазначив Сергій Бубка.

Приїзд глави Національного Олімпійського комітету до Харкова ознаменувався і відкриттям меморіальної дошки першій харківській та українській олімпійській чемпіонці Марії Гороховській. Прославлена гімнастка була володаркою найбільшого числа медалей, завойованих жінкою на одній Олімпіаді. На Іграх 1954 року вона здобула 2 золоті та 5 срібних нагород.

В урочистому відкритті меморіальної дошки прийняла також участь виконуючий обов’язки начальника Управління у справах молоді та спорту Юлія Подзолкова, яка від лиця облдержадміністрації привітала усю спортивну громадкість Харківщині з цією важливою подією, адже молоде та майбутні покоління повинні пам’ятати своїх героїв.

Меморіальну дошку Марії Гороховській відкрили на фасаді будівлі по вулиці Алчевських 43, де раніше знаходився спортклуб «Будівельник», за який вона виступала.

Також Сергій Бубка відвідав Харківський національний педагогічний університет, де відкрив музей та поспілкувався з студентами і викладачами вузу.