Харків приймав масштабний міжнародний турнір з карате

Харків приймав масштабний міжнародний турнір з карате
Фото

21 та 22 лютого в харківському Палаці спорту «Локомотив» відбувся міжнародний турнір з карате «KharkivOpen 2020», який зібрав спортсменів з 11 країн світу. Дев’ятий за рахунком турнір став найчисленнішим в своїй історії за географією учасників, та зібрав 850 спортсменів. Продемонструвати свою майстерність до Харкова приїхали каратисти зі всієї України, а також гості Азербайджану, Білорусії, Вірменії, Грузії, Іспанії, Марокко, Пакистану, Польщі, Туреччини та Філіппін.

Під час урочистої церемонії відкриття змагань усіх присутніх від імені голови Харківської облдержадміністрації Олексія Кучера привітала тимчасово виконуюча обов’язки начальника Управління у справах молоді та спорту Юлія Подзолкова та побажала перемог найсильнішим, а глядачам насолодитися яскравими поєдинками.

Найсильнішими на цьогорічному турнірі виявилися спортсмени київського СК «Чемпіон», які здобули 14 золотих, 10 срібних та 19 бронзових нагород. Друге місце посів клуб «Катана» з міста Чорноморськ, Одеської області (10-5-10), третіми стали представники клубу «Олімпік-Миколаїв» (8-3-11).

На жаль, харківським клубам увійти в ТОП-5 цього турніру не вдалося. Найкращий результат показав клуб «Тайкан», який посів сьоме місце. На рахунку каратистів даного клубу були 5 золотих, 5 срібних та 9 бронзових медалей.

Переможцями турніру стали: Анна Ястребова (куміте, жінкивагова категорія понад 68 кг), Діана Зюлковська (куміте, жінки вагова категорія до 55кг) та Анастасія Воскобойнікова (куміте, дівчата 8-9 років, вагова категорія до 25 кг). Крім того спортсменки клубу виграли командні змагання з куміте серед жінок та дівчат у віковій групі 8-9 років.

Варто зазначити, що на турнірі була дуже велика конкуренція, адже приїхали сильні суперники, в тому числі призери чемпіонатів світу та Європи, а також дві національні збірні.

«Ми вважаємо, що дуже важливо, щоб у нас на Харківщині проходили турніри такого рівня. В цьому році було дуже складно, але я радий, що все вийшло. Дуже приємно, що нас підтримали та приїхали на турнір стільки учасників та країн. Конкуренція на наших змаганнях з кожним роком росте, та всі бачать ще більший потенціал цього турніру», - зазначив організатор змагань, президент харківського клубу «Вагр» Рудік Сагрунов, - «Важкими були змагання і для мого клубу, адже я був зайнятий організаційними питаннями, та не міг виконувати свою тренерську функцію».

Тим не менш, спортсмени клубу Вагр змогли здобути 1 золоту, 8 срібних та 7 бронзових нагород. Переможцем турніру став Дмитро Корнійчук. У фіналі вагової категорії до 60 кг серед чоловіків харків’янин переміг сильного суперника з Грузії Давида Ткебучаву.

Ще дві золоті медалі Харківщині принесли представники клубів «Бушидо» та «Чемпіон-Харків».

В наступному році відбудеться ювілейний десятий турнір «KharkivOpen», та в планах організаторів зібрати 1500 спортсменів та запросити ще більше країн до участі в ньому.