Сумоїсти Харківщини впевнено перемогли на чемпіонаті України

Сумоїсти Харківщини впевнено перемогли на чемпіонаті України
Фото

З 19 по 23 лютого 2020 року в місті Луцьк відбувся чемпіонат України з боротьби сумо, на якому збірна Харківської області завоювала 40 медалей та посіла перше загальнокомандне місце. Участь в змаганнях приймали 500 спортсменів з 17 регіонів країни, які боролися за медалі в трьох вікових категоріях: юніори (U21), молодь (U23) та дорослі. За підсумками чемпіонату на рахунку харків’ян 14 золотих, 11 срібних та 15 бронзових нагород.

Чотириразовою чемпіонкою України стала харків'янка Дар'я Коритіна. Вона виграла «золото» в U21 у вазі до 80 кг, а також перемогла в абсолютній ваговій категорії серед молоді. Крім того на її рахунку перемоги в командних змаганнях серед юніорів і серед молоді, де до складу команди також увійшли Анна Фомицька, Наталя Стецюк та Вікторія Бабицька.

Дар'я Коритіна також виборола срібні медалі в абсолютній ваговій категорії U21 та у вазі до 80кг U23.

В чоловічих баталіях успішно виступив харків'янин Демид Караченко, який боровся у вазі до 85 кг в усіх трьох вікових категоріях. На його рахунку шість медалей. Підопічний тренера Антона Чуєва переміг в особистих змаганнях серед юніорів і дорослих та став бронзовим призером серед молоді. Також він здобув «золото» в чоловічій команді разом з Олександром Вересюком,Святославом Калашниковим та Іваном Сорочаном , посів друге місце в командних змаганнях U21 разом з Святославом Калашниковим та Аркадієм Рубіним та третє в змаганнях U23, де до складу команди також увійшли Святослав Калашников, Аненков та Аркадій Рубін.

В трьох вікових категоріях боровся і харків’янин Святослав Калашников. Крім медалей в командних змаганнях в особистих він здобув в ваговій категорії понад 115кг золоті нагороди в U23 та U21, а також «бронзу» серед чоловіків. В абсолютній ваговій категорії на рахунку Святослава срібні нагороди U23 та серед чоловіків, а також «бронза» в U21.

Також переможцями та призерами чемпіонату стали наступні харківські спортсмени:

- Олександр Вересюк – 1-е місце абсолютна вагова та вагова понад 115кг серед чоловіків
- Артем Караєв (вагова до 79кг) - 2-е місце серед чоловіків
- Іван Сорочан (вагова до 115кг)– 2-е місце серед чоловіків
- Сергій Гайдар (вагова до 77кг)– 3-е місце серед чоловіків
- Аркадій Рубін (вагова до 100кг)– 2-е місце U21, 3-е місце серед чоловіків, 3-е місце U23
- Тетяна Полева (вагова до 55кг) -1-е місце U23, 3-е місце серед жінок
- Вікторія Бабицька (вагова до 60кг)– 3-е місце серед жінок
- Наталя Стецюк (вагова до 65кг)– 2-е місце U23,3-е місце серед жінок, 3-е місце абсолютна вагова U23
- Вікторія Дарда – 3-е місце абсолютна вагова категорія серед жінок
- Тетяна Полева, Вікторія Бабицька, Наталя Стецюк та Вікторія Дарда – 2-е місце жіноча команда
- Володимир Белевцов(вагова до 77кг)– 1-е місце U23
- Євген Труфанов (вагова до 77кг)– 3-е місце U23
- Анна Фомицька (вагова до 80кг) – 1-е місце абсолютна вагова U21, 2-е місце U21,3-е місце U23 та 3-е місце абсолютна вагова U23.

Діні змагання були відбором до чемпіонату Європи, який з 16 по 20 квітня відбудеться в столиці Азербайджану. Крім того з 13 по 15 березня в Естонії відбудеться етап Кубка Європи з сумо.