Харків приймав Кубок України з альпінізму

Харків приймав Кубок України з альпінізму
Фото

20 та 21 червня 2020 року на харківському скеледромі «Вертикаль» відбувся Кубок України з техніки альпінізму пам'яті Ігоря Свергуна, участь в якому приймали спортсмени з чотирьох міст України. В перших в цьому році змаганнях з альпінізму взяли участь 35 спортсменів з Харкова, Києва, Одеси та міста Чугуєва, Харківської області. Через обмеження, пов'язаних з карантином, змагання проводилися без глядачів, але була організована пряма трансляція фіналів в соціальних мережах.

Медалі змагань були розіграні в трьох вікових категоріях: дорослі, юніори та ветерани. В перший день спортсмени долали чотири кваліфікаційні траси, а на другий змагальний день вже у фіналі на трасі, яка імітувала сходження, боролися за нагороди.

За підсумками Кубка більшість медалей дісталася представникам Харківської області. Лише в змаганнях серед жінок перемога та золоті нагороди здобула одеська зв'язка Надія Гончаренко та Богдана Зелінченко. Друге місце серед жінок посіли харків’янки Олена Репко та Ольга Заколодна. Бронзові медалі також вибороли харківські спортсменки Олена Орловська та Валентина Дегтярьова.

В змаганнях серед чоловіків усі призові місця зайняли харків’яни. Перемогли Павло Микалюк та Максим Лісовий. Срібними призерами стали Владислав Бровіков і Максим Марценко. Бронзовими – Євген Кулік і Єгор Скулов.

Серед юніорів перемогли представники Чугуєва Максим Горелков і Артем Кудрявський, а серед юніорок харків’янки Ксенія Захарова та Вікторія Голуб.

Серед ветеранів перше місце посіли харківські альпіністи Володимир Каширін та Федір Карпенко.

Як зазначив головний суддя змагань Олександр Заколодний, світова пандемія коронавірусу дуже вплинула і на альпінізм. Як і в інших видах спорту були відмінені, або на невизначений термін перенесені змагання.Спортсмени тренувалися вдома, підтримуючи фізичну форму. Та лише зараз з послабленням карантину поступово розпочали більш плідну тренувальну роботу та змагальний процес з дотриманням усіх карантинних обмежень.

В цьому році ще планується чемпіонат України та декілька етапів Кубка країни, але поки що датиїх проведення не визначені.