«Європейський пробіг заради миру» завітав на Харківщину

«Європейський пробіг заради миру» завітав на Харківщину
Фото

16 вересня к учасникам Всеукраїнського марафону приєдналися харківські спортсмени та голова облдержадміністрації Олексій Кучер.

Всесвітній біг миру заради гармонії – це міжнародна естафета, яка проводиться з метою поширення ідеалів толерантності, дружби в гармонійного співіснування народів у світі. Даний марафон проводиться у понад 155 країнах світу з 1987 року. В Україні - з 1991 року. Цього року він проходить за підтримки Міністерства молоді та спорту України і Центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та з нагоди святкування Європейського тижня спорту має назву «Європейський пробіг заради миру».

Марафон стартував в День фізичної культури і спорту України, 12 вересня, у Маріуполі. Участь в ньому приймають 18 бігунів різного віку, які впродовж 15 діб подолають понад 1200 км Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Сумської, Чернігівської і Київської областей та 26 вересня фінішують у Києві на НСК «Олімпійський».

16 вересня учасників марафону зустріли на границі Дніпропетровської та Харківської областей. До учасників пробігу приєдналися харківські спортсмени, а також голова облдержадміністрації Олексій Кучер, якій пробіг з ними дистанцію у 10 кілометрів до села Новоіванівка Лозівського району.

«Дистанцію ми пройшли дуже добре. Я дійсно тут, щоб підтримати таку бойову команду, яка власним прикладом демонструє необхідність займатись спортом. Цей проект дуже важливий з двох причин: по-перше, це акція миру, а по-друге - заклик до здорового способу життя. Я вирішив особисто взяти участь у ньому, щоб продемонструвати, що спорт сьогодні важливий. Цей захід, у першу чергу - сигнальне звернення до нашої молоді: будь ласка, приєднуйтесь. Адже здоров’я - запорука успіху нашої нації», - зазначив Олексій Кучер.

За добу учасники марафону пробігають в середньому 70-100км, та за словами капітана команди Євгена Фурса з кожного року все більше приєднуються людей, та все більше марафон охоплює територій.

«Коли нас зустрічають – це дуже приємно. Також дуже приємно, що на Харківщині нас зустрів голова облдержадміністрації, та ще знайшов час, щоб пробігти разом з нами. Це гарний приклад для всіх – займатися активним життям та особисто гарний приклад для його колег», - відмітив Євген Фурс.

Як зазначила тимчасово виконуюча обов’язки начальника Управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації Юлія Подзолкова, учасникам марафону організований супровід поліції та швидкої допомоги, для того, щоб їх перебування на території Харківської області було безпечним.

На Харківщині команда проведе три дні, та пробіжить дорогами Лозівського, Первомайського, Зміївського, Нововодолазького, Валківського і Краснукотського районів.