У Харкові відкрили меморіальну дошку Ігорю Степанову

У Харкові відкрили меморіальну дошку Ігорю Степанову
Фото

Відомого тренера та спортивного діяча увіковічили на будівлі харківської Школи вищої спортивної майстерності. 29 грудня 2020 року відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки видатному спортивному організатору, заступнику голови обласного спортивного комітету та Заслуженому тренеру України Ігорю Степанову.

На церемонії були присутні заступник голови Харківської облдержадміністрації Євгеній Грицьков, голова відділення НОК України в Харківській області Віктор Христоєв, виконуючий обов’язки начальника Управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації Сергій Христоєв, заступник директора Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міськради Віталій Коваленко, директор харківської ШВСМ Андрій Олефіренко, олімпійська чемпіонка Людмила Джигалова, автор даної меморіальної дошки Заслужений скульптор України Олександр Рідний, а також спортивна громадськість Харківщини та родина Ігоря Степанова.

Від імені голови Харківської облдержадміністрації Айни Тимчук з цією визначною подією усіх присутніх привітав Євгеній Грицьков, та зазначив, що для нього особисто та для усієї облдержадміністрації було дуже приємно підтримати ініціативу відділення НОК України в Харківській області про встановлення меморіальних дощок видатним харківським спортсменам, тренерам та спортивним діячам, адже це велика подія та добра справа.

«Мені дуже приємно сьогодні знаходитися тут, та вшановувати пам’ять людини, яка все своє життя відала на те, щоб пропагував здоровий спосіб життя та підтримці і допомозі спортивної спільноти Харківщини», - зазначив Євгеній Володимирович, та зауважив, що акція по увіковіченню пам’яті видатних харківських спортсменів та спортивних діячів буде продовжуватися.

Попереду встановлення меморіальних дощок олімпійським чемпіонам Ігорю Целовальникову та Ігорю Рибаку. Як зазначив Віктор Христоєв, ідея вшанувати пам’ять видатним особистостям харківського спорту, які вже пішли з життя, виникла два роки тому, і ось нарешті задум втілився у життя.

«Дуже приємно, що питання олімпійської спадщини воно жило, живе та буде жити в харківському регіоні. Бо це той регіон, який дав 230 спортсменів для участі в Олімпійських іграх. Але крім олімпійців, ми прийняли рішення увіковічити тих майстрів, які готували їх. Одним з таких був Ігор Степанов, який на протязі 30 років працював в Управлінні спорту, був заступником начальника Управління, а також проводив професійну тренерську роботу. За підготовку спортсменів високого класу він отримав звання Заслужений тренер України», - зауважив Віктор Христоєв.

Під час відкриття донька Ігоря Степанова, Ірина, зазначила, що скульптору вдалося передати найголовніше – він зміг вловили характер Ігоря Федоровича. Символічно дошку відкрили в рік 40-річчя естафети Олімпійського вогню Ігор-1980, координатором якої по території Харківської області був Ігор Степанов.