На Харківщині підвели спортивні підсумки року

На Харківщині підвели спортивні підсумки року
Фото

29 грудня на стадіоні «Металіст» відбулася урочистий захід з нагоди підведення підсумків 2020 року в спорті Харківської області. Кінець календарного року – це завжди підведення підсумків. Навіть у цей складний рік, пов’язаний з пандемією коронавірусу, карантинів та закриття багатьох змагань, харківські спортсмени змогли гідно представити Україну на різних міжнародних стартах, які відбулися.

Привітати спортсменів та тренерів, підтримати їх та подякувати за успіхи і перемоги на урочистий захід прийшли заступник голови Харківської облдержадміністрації Євгеній Грицьков та голова відділення НОК України в Харківській області Віктор Христоєв.

Євгеній Грицьков передав вітання від голови Харківської облдержадміністрації Айни Тимчук, та зазначив, що днем раніше Айна Леонідівна передала державні нагороди видатним діячам Харківщини, та дуже приємно, що серед них були представники спорту (тренер з фехтування Ірина Одокієнко нагороджена орденом «За заслуги» ІІ ступеня, а тренер збірної України з синхронного плавання Олеся Зайцева та тренер з греко-римської Юрій Тимченко отримали звання Заслужений працівник фізичної культури і спорту України).

«Навіть в умовах епідемії, ми не могли завершити цей календарний рік, не зібравшись, не обговоривши та не привітавши один одного. Хочу побажати всім вам міцного здоров’я, успіху та миру», - відмітив Євгеній Володимирович, - «Традиційно на свята люди обмінюються подарунками. Хочу побажати всім вам та нашому керівництву, щоб подарунками були добрі справи, які ми всі разом можемо зробити і для молоді, і для дітей, і для спортсменів. Щоб бюджет, який ми будемо корегувати, був не на зменшення, у зв’язку с пандемією, а лише на зростання. Щоб ми могли завершити ті проекти, які планували. Це і будівництво басейнів, майданчиків та фізкультурно-оздоровчих комплексів».

Також він зазначив, що епідемія коронавірусу внесла великі корективи в спортивне життя Харківщини, і насамперед в фінансування цієї сфери, а також висловив надію на те, що пандемія нарешті завершиться, та наступить розвиток.

Під час зустрічі Євгеній Володимирович нагородив за розвиток та популяризацію фізичної культури та спорту Харківську обласну федерацію боксу, Харківську обласну федерацію важкої атлетики, Федерацію фехтування Харківської області, Федерацію синхронного плавання Харківської області, Федерацію біатлону Харківської області, Федерацію регбі Харківської області.

Крім того за досягнення високих спортивних результатів у 2020 році, виявлену мужність, самовідданість та волю до перемоги, утвердження міжнародного авторитету України були нагороджені:

Серед спортсменів з олімпійських видів спорту:
- Чемпіон Європи з греко-римської боротьби Семен Новіков
- Переможниця Кубку світу з важкої атлетики Ірина Деха
- Срібна призерка Кубку світу з важкої атлетики Каміла Конотоп
- Переможці міжнародного турніру з фігурного катання «Budapest Trophy 2020» Олександра Назарова та Максим Нікітін
- Чемпіони Європи з академічного веслування серед юніорів Павло Болотов та Микола Олійник.

Серед спортсменів з неолімпійських видів спорту:
- Переможець Кубку Європи з сумо серед дорослих Олександр Вересюк
- Чемпіонка Європи з греплінгу Катерина Степанова.

Серед спортсменів з обмеженими фізичними можливостями:
- Заслужений майстер спорту України з легкої атлетики Лейля Аджаметова
- Майстер спорту міжнародного класу з фехтування на візках Олена Федота
- Майстер спорту України з карате Олександр Черняєв

Крім того Харківська облдержадміністрація задля якісної підготовки до міжнародних та всеукраїнських змагань вручила збірній команді області з греко-римської боротьби оргтехніку.

Також під час урочистого нагородження були відмічені кращі спортсмени Харківської області за підсумками листопада та грудня 2020 року, які отримали від облдержадміністрації та відділення НОК України нагороди «Спортивна зірка Слобожанщини».

В листопаді кращими спортсменами стали: чемпіони Європи з боксу серед молоді Ілля Тогобицький та Микита Горбатенко. Їх наставники Роман Черніков, Богдан Даніленко, Сергій Данильченко та Віталій Яровий стали кращими тренерами місяця.

За підсумками грудня кращими спортсменами визнані чемпіони Європи зі спортивної гімнастики Владислава Грико та Анастасія Мотак. Їх наставники В’ячеслав Азимов та Олена Беляцька стали кращими тренерами останнього місяця 2020 року.

Від імені усіх спортсменів Харківщині керівництво області подякувала Заслужений майстер спорту України з синхронного плавання Ксенія Сидоренко. «Навіть в цей важкий час ми відчуваємо підтримку та допомогу, завдяки чому можемо гідно представляти нашу країну та наш регіон, а також підіймати прапор України якомога вище», - зазначила спортсменка.