Яна Клочкова анонсувала проведення у Харкові спортивного соціального проекту

Яна Клочкова анонсувала проведення у Харкові спортивного соціального проекту
Фото

З 1 по 3 жовтня 2021 року на базі харківського ОУСЦ «Акварена» відбудеться Всеукраїнський юнацький турнір з плавання, участь в якому зможуть прийняти не тільки спортсмени, але й діти з інтернатів та соціально-незахищених сімей.

Чотириразова олімпійська чемпіонка з плавання Яна Клочкова мріяла провести такий турнір вже багато років, але лише зараз він став можливим, завдяки допомоги небайдужих людей. Про це легендарна харківська спортсменка розповіла на прес-конференції, що 19 липня відбулася в «Акварені». Також участь в ній приймали голова Федерація плавання України у Харківській області Аюна Морозова, виконуючий обов'язки директора Харківського фахового коледжу спорту Ігор Приходько та президент «Фонду волонтерів України» Тимофій Нагорний.

Участь в змаганнях зможуть прийняти не тільки юні спортсмени, але й діти залишені без опіки рідних та діти з соціально-незахищених сімей. Основний критерій – фізична можливість проплисти вибрані дистанції. Планується, що в цій категорії буде змагатися близька 100 таких дітей зі всієї України. Крім того очікують близька 300 вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які також між собою розіграють медалі турніру. Також під час турніру відбудеться феєричне гала-шоу.

«Дітям соціально-незахищених категорій дуже проблематично навіть просто потрапити в басейн поплавати, а ми дамо їм можливість брати участь у справжніх змаганнях. Може так статися, що саме з цих маленьких плавців виростуть майбутні олімпійські чемпіони», - поділилася Яна Клочкова.

Дітей пільгових категорій на змагання будуть відбирати в ході майстер-класів, які Яна Клочкова проводить в інтернатах.

Як повідомила Аюна Морозова, змагання будуть проводитися для дітей у віці 13-16 років та за усіма правилами Міжнародної федерації плавання FINA. Учасникам зможуть позмагатися на різних дистанціях комплексним плаванням та вільним стилем. Найдовша дистанція буде 800м вільний стиль. Планується, що змагання стануть щорічними. В Харкові пройде пілотний проект цього турніру, але організаторі не виключають, що цю ідею підтримають також інші міста України.

Голова Федерація плавання України у Харківській області також зазначила, що вже на протязі трьох років на базі басейну «Акварена» у Харкові діти, які лишені опіки, мають можливість тренуватися в ДЮСШ «Спартак» та «Акварені». З ними займаються оздоровчим плаванням. Таким чином, багато дітей змогли навчитися плавати, що є необхідним у житті навиком.

«Нарешті через багато років моя мрія здійсниться. Я завжди хотіла зробити, щось для дітей. Та вірю усім серцем, що це нарешті станеться, та ще більше дітей приєднаються до спорту, до плавання та отримають свій шанс», - поділилася Яна Клочкова, а також поспілкувалася з юними спортсменами, сфотографувалася та оставила автографи.