У Харкові відбувся традиційний передноворічний турнір з тхеквондо

У Харкові відбувся традиційний передноворічний турнір з тхеквондо
Фото

18 та 19 грудня харківський Палац спорту «Локомотив» приймав чемпіонат України серед олімпійських вагових категорій з тхеквондо ВТФ, а також ХХІІ рейтинговий Всеукраїнський турнір «Діти України», на яких спортсмени Харківщини здобули 88 медалей, в тому числі 20 золотих.

Участь в змаганнях приймали близька 800 спортсменів з 17 регіонів країни. Медалі чемпіонату були розіграні в двох вікових категоріях: серед дорослих (спортсмени 1978-2004 р.н.) та серед юніорів (спортсмени 2004-2006 р.н.).

За підсумками чемпіонату серед дорослих збірна Харківської області здобула 2 золоті, 1 срібну та 5 бронзових нагород., а також посіла друге місце в загальнокомандному заліку, поступившись збірній Києва (3 золоті, 2 срібні та 3 бронзові медалі). Третє місце посіла збірна Одеської області.

Чемпіонами України стали: Василь Котяш (вагова категорія до 58кг) та Олексій Світличний (вагова категорія до 68кг). У фіналі Олексій Світличний переміг іншого харківського тхеквондиста Дениса Іващенко, який, відповідно посів третє місце.

Бронзовими призерами стали: Ольга Процвітаєва та Віра Процівітаєва (обидві вагова категорія до 57кг), Наталія Бондар (вагова категорія до 67кг), Денис Вороновський (вагова категорія до 80кг) та Данило Ігнатій (вагова категорія понад 80кг).

В змаганнях серед юніорів на рахунку харківських тхеквондистів 1 золота, 5 срібних та 4 бронзові медалі.

Чемпіонкою України в ваговій категорії до 44кг стала Марія Чорнуха, яка у фіналі перемогла харків’янку Анну Валкову.

Також срібними призерами стали: Дарина Шведова (вагова категорія до 49кг), Діана Таранченко (вагова категорія до 63кг), Денис Чернов (вагова категорія понад 73кг), Єлизавета Христенко (вагова категорія понад 63кг).

Бронзові медалі здобули: Еріка Бригіда (вагова категорія до 49кг), Євгеній Монастирський (вагова категорія до 48кг), Герман Юр’єв (вагова категорія до 55кг), Микита Бараницький (вагова категорія понад 73кг).

В загальнокомандному заліку серед юніорів збірна Харківської області посіла третє місце. Друге було за Дніпропетровською областю (2 золоті, 1 срібна, 5 бронзових), а перемогу одержали кияни (4 золоті, 1 срібна та 11 бронзових).

В свою чергу, на традиційному передноворічному Всеукраїнському турнірі «Діти України» участь приймали спортсмени шести вікових категорія: дорослі (1979-2005), юніори (2005-2007), юнаки (2011-2012), кадети (2008-2010), молодші юнаки (2013-2014) та діти (2015-2016). За підсумками змагань харківські спортсмени завоювали 17 золотих, 21 срібну та 32 бронзові медалі.

В загальнокомандному заліку турніру перемогу одержала київська ДЮСШ №17 (8 золотих, 4 срібні, 11 бронзових медалей). Харківська КДЮСШ №2 посіла друге місце (7-10- 18), а третє місце було київської КДЮСШ «Школа спорту» (4-1-11).

Харківський турнір «Діти України» за свою багаторічну історію став справжнім передноворічним святом для юних тхекондистів з усієї країни.

«Упродовж 22 років свого існування «Діти України» став не просто турніром, а частиною нашого життя. Ми всі з нетерпінням чекаємо на нього, як великого світлого свята, і воно завжди виправдовує наші надії – дарує всім нам і спортсменам, і тренерам, і суддям, і батькам позитивні емоції та заряд енергії у році, що минає, а також ставить перед кожним нові цілі, які потрібно буде досягти у наступному. Турнір традиційно запалює нові зірочки українського тхеквондо. На «Дітях України» виросло не одне покоління наших провідних спортсменів, і я вірю, що традиції буде продовжено. Щоб не змінювалося у цьому житті, турнір «Діти України» розвиватиметься й надалі», - зазначив президент Федерації тхеквондо ВТФ України Лесік Саманджия.