Кращі спортсмени та тренери року отримали нагороди

Кращі спортсмени та тренери року отримали нагороди27 грудня у Харкові відбулася церемонія нагородження за підсумками року «Спортивне сузір’я 2021». Участь в спортивному святі прийняли кращі спортсмени та тренери Харківської області, спортивні діячі, депутати та спортивні журналісти. Під час урочистої церемонії спортивну громадськість області привітали народний депутат України Марія Мезенцева, заступник голови  облради Богдан Мальований та радник голови облради Євгеній Грицьков, а також нагородили тренерів високими державними нагородами.

Згідно Указом президента України за значний особистий внесок у розвиток параолімпійського руху, досягнення високих спортивних результатів на XVI літніх Паралімпійських іграх у Токіо, виявлені самовідданість та волю до перемоги, утвердження міжнародного авторитету України були нагородженні:

- Василь Кеке (Заслужений тренер України з плавання, особистий тренер Максима Крипака та Максима Веракси) – орденом «За заслуги» 1-го ступеню.
- Андрій Ісаков (Заслужений тренер України з настільного тенісу, особистий тренер Марини Литовченко) – орденом «За заслуги» 3-го ступеню.
- Юрій Тридуб (Заслужений тренер України з фехтування на візках, особистий тренер Євгенії Бреус, Наталії Мандрик та Олени Федоти) орденом «За заслуги» 3-го ступеню.
- Оксана Воронцова (Заслужений тренер України з плавання, особистий тренер максима Сербіна та Яни Бережної) – орденом княгині Ольги 3-го ступеню.

Також олімпійці та паралімпійці Харківщини отримали Почесні грамоти Харківської облдержадміністрації та Харківської обласної ради, а спортсменки та тренери збірної команди України з синхронного плавання отримали від голови Харківської облради ціні подарунки - годинники.

Крім того під час урочистостей були підведені підсумки 2021 року та названі кращі спортсмени і тренери Харківської області в олімпійський видах спору, неолімпійських видах та спортсмени-паралімпійці.

Спортсменів та тренерів нагородив начальник Управління у справах молоді та спорту Костянтин Ананченко.
«Нас усіх об’єднує спорт. Ці нагороди - лише вершина айсбергу. Ще є ваша праця. Ви дуже багато робити, щоб здобути ці нагороди. Ми всі поважаємо це і низькій вам уклін за вашу працю і ваші нагороди. Я хочу побажати усім, щоб кожен мріяв, бачив свою мрію та завжди до неї йшов», - зазначив Костянтин Володимирович.

Кращими спортсменами 2021 року з олімпійських видів спорту стали:
3-е місце – Еліна Світоліна – Заслужений майстер спорту України з тенісу, бронзова призерка ХХХІІ літніх Олімпійських ігор.
2- е місце – збірна команда України з синхронного плавання за третє місце на Олімпіаджі в Токіо в змаганнях груп
1-е місце – Марта Федіна та Анастасія Савчук – Заслужені майстри спорту України з синхронного плавання, дворазові бронзові призерки ХХХІІ літніх Олімпійських ігор.

Кращими спортсменами 2021 року з неолімпійських видів спорту стали:
3-е місце – Наталія Жаркова – Заслужений майстер спорту України з підводного спорту, переможниця та призерка чемпіонату світу.
2-е місце Юрій Анікєєв – Заслужений майстер спорту України з шашок, чемпіон світу, багаторазовий переможець та призер чемпіонатів Європи.
1-е місце - Марія Жигалова – майстер спорту України з гирьового спорту, багаторазова переможниця і призерка чемпіонатів світу та Кубку Європи.

Кращими спортсменами-паралімпійцями 2021 року стали:
3-е місце Марина Литовченко – майстер спорту України міжнародного класу з настільного тенісу, переможниця літніх Паралімпійських ігор у Токіо.
2-е місце – Михайло Сербін – майстер спорту України міжнародного класу з плавання, переможец та призер літніх Паралімпійських ігор у Токіо.
1-е місце - Максим Крипак – Заслужений майстер спорту України з плавання, багаторазовий переможець та призер літніх Паралімпійських ігор у Токіо.

Кращими тренерами 2021 року з олімпійських видів спорту стали:
3-е місце – Валерій Нікулін – за підготовку учасниці ХХХІІ літніх Олімпійських ігор, багаторазову переможницю та призерку чемпіонатів світу та Європи серед дорослих та юніорок з важкої атлетики Каміли Конотоп.
2-е місце – Валерія Меженіна – за підготовку бронзових призерок ХХХІІ літніх Олімпійських ігор, багаторазових переможниць та призерок чемпіонату Європи з синхронного плавання.
2- місце – Олеся Зайцева - за підготовку бронзових призерок ХХХІІ літніх Олімпійських ігор, багаторазових переможниць та призерок чемпіонату Європи з синхронного плавання Марти Федіної та Анастасії Савчук.
1-е місце Світлана Саідова - за підготовку бронзових призерок ХХХІІ літніх Олімпійських ігор, багаторазових переможниць та призерок чемпіонату Європи з синхронного плавання.

Кращими тренерами 2021 року з неолімпійських видів спорту стали:
3-е місце Олександр Чернишов – за підготовку переможців та призерів чемпіонатів світу та Європи з пауерліфтингу Костянтина Єзика, Володимира Цатуряна, Наталії Гаргуновської, Євгенії Єловської.
2-е місце – Олексій Галашко – за підготовку переможців та призерів чемпіонатів світу та Кубку Європи з гирьового спорту Марії Жигалової, В’ячелава Шудрова, Леоніда Скидана.
1-е місце Андрій Ляшенко – за підготовку переможців та призерів чемпіонату світу з підводного спорту Наталії Жаркової, Катерини Ващенко, Дмитра Гапоненко, Катерини Садурської.

Кращими тренерами 2021 року, які працюють зі спортсменами-паралімпійцями стали:
3-е місце Андрій Ісаков – за підготовку переможниці літніх Паралімпійських ігор Марини Литовченко
2-е місце – Оксана Воронцова – за підготовку переможця та призера літніх Паралімпійських ігор Михайла Сербіна.
1-е місце Василь Кеке – за підготовку багаторазового переможця та призера літніх Паралімпійських ігор Максима Крипака.

Крім того в номінації «Олімпійська надія» були нагороджені:
- Уляна Дуброва – володарка олімпійської ліцензії в шорт-треку на участь в ХХІV зимових Олімпійських іграх.
- Марія Гангур – чемпіонка світу з важкої атлетики серед жінок
- Світлана Самуляк – срібна та бронзова призерка чемпіонка світу з важкої атлетики серед жінок
- Мухаммеда Алієва – чемпіона світу з вільної боротьби серед чоловіків до 23 років
- Андрія Кулика – срібного призера чемпіонату Європи з греко-римської боротьби серед чоловіків 23 років.

Від імені спортсменів та тренерів керівництву області подякувала та привітала усіх присутніх за новорічними святами Заслужений тренер України Світлана Саідова.

Також були відзначені подарунками володарі олімпійських ліцензій на зимові Ігри-2022: в шорт-треку Уляна Дуброва та її тренер Віталій Сівак, в фігурному катанні Олександра Назарова і Максим Нікітін та їх тренер Галина Чурилова.

Крім того за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та популяризацію фізичної культури і спорту Харківщини Почесною грамотою Управління у справах молоді та спорту харківської облдержадміністрації були нагородженні спортивні журналісти: Олександр Шаріков, Борис Бреславець, Микола Нестеренко та Олександр Ланевський.

«Дуже приємно, що сьогодні справжній цвіт спорту зібрався на нашому заході, і ми відзначили найбільш видатних спортсменів цього року, але хочу зазначити, що всі спортсмени вже є видатними. Медалі, які завойовані спортсменами Харківської області в цьому році – це показник якості, але будемо намагатися до більш високих результатів та це більше набирати темп», - підвів підсумки Костянтин Ананченко.