Спортсмени та тренери Харківщини отримали нагороди

Спортсмени та тренери Харківщини отримали нагороди
Фото

23 грудня відбувся урочистий захід «Спортивне сузір’я – 2022», на якому відзначили кращих спортсменів та тренерів Харківської області в олімпійських видах спорту, які досягали успіхів на міжнародній арені у нинішньому році.

Привітати кращих та вручити їм «Спортивні зірки Слобожанщини» за підсумками січня-грудня 2022 року на святковий захід завітали Народний депутат України Марія Мезенцева, начальник Управління у справах молоді та спорту Харківської обласної військової адміністрації Костянтин Ананченко, голова відділення Національного комітету України у Харківській області Віктор Христоєв, голова постійної комісії з питань молодіжної політики, спорту, культури та туризму Харківської обласної ради Віталій Гагарін, директор Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської міської ради Олександр Власенко, а також керівництво спортивних шкіл та журналісти.

Нагородження почалося з хвилини мовчання за загиблими українським воїнам, які пали в боротьбі за свободу нашої держави.

Від імені голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова спортсменів та їх наставників привітав та подякував за високі досягнення та медалі, здобуті протягом цього року, начальник Управління у справах молоді та спорту Костянтин Ананченко.

«Цей рік був дуже важкий. Важко було і спортивній спільноті, але, всупереч всьому, наші спортсмени виступали та досягали високих результатів», - поділився Костянтин Ананченко та зазначив, що Харківська обласна військова адміністрація всіляко допомагала спортсменам, в тому числі усі їх виїзди на чемпіонати України, Кубки України та навчально-тренувальні збори, що планувалися, були виконані повністю.

За досягнення високих спортивних результатів, виявлені мужність, самовідданість та волю до перемоги, утвердження міжнародного авторитету Харківської області, згідно рішенню комісії Управління у справах молоді та спорту обласної військової адміністрації, відділення НОК України в Харківській області, спортивних організацій міста Харкова та області, а також спортивних журналістів з визначення кращого спортсмена та тренера місяця, нагороди отримали:

Кращий спортсмен та тренер січня: майстер спорту України з лижних гонок, учасник XXIV зимових Олімпійських ігор Руслан Перехода та його наставники Заслужений тренер України Андрій Нестеренко та Олена Овсяннікова.

Кращі у лютому місяці: учасниця XXIV зимових Олімпійських ігор з шорт-треку Уляна Дуброва та її тренер Віталій Сивак.

Кращі у березні місяці: учасники чемпіонату світу з фігурного катання на ковзанах Олександра Назарова і Максим Нікітін та Заслужений тренер України Галина Чурилова.

Кращі у квітні: чемпіонка Європи з боксу серед молоді Вероніка Накота та її наставник Юрія Мягкіх, а також чемпіон Європи з боксу серед молоді Айдер Абдураімов та його тренери Віталій Яровий і Сергій Данильченко.

Кращі спортсмен та тренер у травні: дворазова переможниця чемпіонату Європи з важкої атлетики Марія Гангур та її наставник Заслужений тренер України Валерій Нікулін.

Кращі у червні: збірна команду України з артистичного плавання та їх наставник Заслужений тренер України Світлана Саїдова – дворазові переможниці чемпіонату світу з водних видів спорту.

Кращі у липні: бронзовий призер з дзюдо XVI Європейського юнацького олімпійського фестивалю і його тренер Дмитро Вісков, а також бронзовий призер з плавання XVI Європейського юнацького олімпійського фестивалю та його тренер Валентина Гапонова.

Кращі у серпні: збірна України з артистичного плавання у складі Марти Фєдіної, Марини та Владислави Алексіївих, Олесі Дерев'янченко, Вероніки Гришко, Ангеліни Овчиннікової, Анастасії Шмоніної та Валерії Тищенкоа – восьмиразові переможниці чемпіонату Європи з водних видів спорту та їх тренер Світлана Саїдова.

А також чемпіон світу з греко-римської боротьби серед юніорів не старше 20 років Михайло Вишневецький та його тренер Дімітрій Тимченко.

Кращі у вересні: бронзові призери чемпіонату світу з боротьби греко-римської Ярослав Фільчаков та Андрій Кулик і їх наставник Дімітрій Тимченко.

Кращі у вересні: триразова чемпіонка Європи серед молоді до 23 років з важкої атлетики Марія Гангур та триразова чемпіонка Європи серед молоді до 23 років з важкої атлетики, рекордсменка Європи у «ривку» Каміла Конотоп та тренер Євген Шилов.

Кращий спортсмен та тренер листопада: чемпіонка світу з боксу серед молоді Вероніка Накота та її наставник Олександр Улановський.

Кращий спортсмен та тренер грудня: чемпіонка світу з важкої атлетики Ірина Деха та її тренер Євген Шилов.

За відсутності спортсменів та тренерів, які зараз знаходяться на учбово-тренувальних зборах, нагороди отримали представники їх спортивних федерацій та спортивних шкіл.

Від спортсменів та тренерів Євген Шилов подякував за підтримку та віру в них Харківській обласній військовій адміністрації, Харківській обласній та міській раді, відділенню НОК України в Харківські області, та зі свого боку завірив, що спортсмени і тренери будуть робити все можливе для того, щоб і надалі прославляти Україну та Харківську область.

Також Євген Шилов подякував ЗСУ, Нацгвардії, ДСНС та усій спільноті, яка допомагає українським військовим захищати рідну землю.