Харківщина займає провідні позиції у спорті

Харківщина займає провідні позиції у спортіХарківська область за підсумками 2022 року посіла друге місце у всеукраїнському рейтингу з олімпійських та неолімпійських видів спорту серед Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя.

За словами начальника Управління у справах молоді та спорту ХОВА Костянтина Ананченка, Харківська обласна військова адміністрація приділяє велику увагу розвитку фізичної культури та спорту, незважаючи на військову аргесії російськовї федерації проти України та проведення активних бойових дій на території області. «Харківська обласна державна адміністрація, обласна рада, органи місцевої влади вважають фізичну культуру і спорт невід’ємною частиною виховного процесу, зміцнення здоров’я населення, особливо дітей, підлітків та молоді», - зазначив Костянтин Ананченко, коментуючи наказ Міністерства молдоді та спорту України від 08.03.2023 № 1266 "Про затвердження рейтингу з олімпійських та неолімпійських видів спорту в Україні за 2022 рік".

За його словами, для підготовки спортсменів високого класу та спортивного резерву на Харківщині функціонують 2 школи вищої спортивної майстерності, 3 навчальні заклади спортивного профілю, центр олімпійської підготовки з зимових видів спорту, 57 ДЮСШ. За минулий 2022 рік на чемпіонатах Європи, світу, Олімпійських та Паралімпійських іграх спортсмени Харківської області вибороли 332 медалі різного ґатунку, з них: 89 – з олімпійських видів спорту, 187 – з неолімпійських видів спорту, 56 – з видів спорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату, вадами зору, слуху та розумового і фізичного розвитку. 1633 спортсменів входять до складу національних збірних команд України. Протягом року тренерами-викладачами підготовлено 102 майстра спорту України, 18 майстрів спорту міжнародного класу та 2 Заслужених майстра спорту України.

Окрім того, начальник Управління зазначив, що провідні спортсмени Харківщини отримують всіляку підтримку від обласної військової адміністрації, зокрема грошові винагороди та стипендію, яка з 01 січня 2023 року становить три мінімальні прожиткові мінімуми.

"Дякую нашим спортсменам, колегам з Департаменту сім'ї, молоді та спорту Харківської міської ради, спортивним федераціям, дитячо-юнацьким спортивним школам, ШВСМ, спортивним коледжам, Академії фізичної культури, кафедрам фізичного виховання та всім тим, хто приймав участь у чемпіонатах, Кубках України та міжнародних змаганнях, підтримував наших спортсменів у цей, непростий час для нашої держави. Окремо, хочу висловити слова вдячності нашим захисникам за можливість жити, виступати", - заявив Костянтин Ананченко.