Молоді спортсмени долучилися до питання боротьби з допінгом

Молоді спортсмени долучилися до питання боротьби з допінгом
Фото

23 жовтня відбулася перша з серії лекцій, направлених на попередження і боротьбу з використанням заборонених у світі спорту речовин.

За сприянням Національного антидопінгового центру, Національного Олімпійського комітету в Харківській області та Управління у справах молоді та спорту Харківської обласної військової адміністрації спортивна молодь Харківщини, а також тренери змогли ознайомитися з поняттям «допінг»; навчитися уникати ризиків, пов’язаних з ненавмисним порушенням; піклуватися про своє здоров’я; зрозуміти ролі спортсменів, тренерів та лікарів у підтримці чистого спорту; ознайомитися з наслідками порушень.

Лекцію в онлайн режимі провела начальник відділу обробки результатів Національного антидопінгового центру Катерина Коваль. Також до заходу долучився директор Національного антидопінгового центру Сергій Попик, який зауважив, що боротьба с допінгом – це одне з основних питань, яке ставиться МОК та НОК України щодо прозорості в спорті та чистоти спорту.

«Сьогодні відбувся захід для нашої молоді, на якому була висвітлена проблематика допінгу в спорті. Також надали статистику та інформацію стосовно основних заборонених речовин, чинників, які впливають на вживання допінгу, та чому до цього приходять спортсмени. Це одна з перших таких лекцій. Плануємо ще серію подібних заходів з представниками різних видів спорту, тому що у кожного виду є свої особливості», - зазначив начальник Управління у справах молоді та спорту Костянтин Ананченко.

На першій лекції були присутні представники циклічних видів спорту - плавці, легкоатлети, біатлоністи, триатлоністи. Також долучилися вузи – Харківський національний педагогічний університет і Харківська державна академія фізичної культури.

Ідея проведення цього заходу належить відділенню НОК в Харківській області. Як зазначила голова антидопінгової комісії відділення Аюна Морозова, в рамках програми антидопінговій освіті будуть проходити такі зустрічі за видами спорту - тобто єдиноборства, циклічні, ігрові та інші.

«Сподіваємося на плідну роботу з Олімпійським комітетом, а також плануємо підписати меморандум про співпрацю з антидопінговим центром. Нам треба залучати молодь до цього важливого питання, розповідати їм про шкоду допінгу та усе ретельно пояснювати. Ми повинні допомагати їм здобувати нові знання в антидопінговому напрямку», - поділилася Аюна Морозова.